STP80NF10
STMicroelectronics
511-STP80NF10
STP80NF10
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 100 Volt 80 Amp
ECAD Model:
In Stock: 1.737
Stock:
1.737 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
11 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
100 V
80 A
15 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
135 nC
- 55 C
+ 175 C
300 W