STP30NF20
STMicroelectronics
511-STP30NF20
STP30NF20
Mfr.:
Description:
MOSFETs Low charge STripFET
ECAD Model:
In Stock: 821
Stock:
821 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
200 V
30 A
75 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
38 nC
- 55 C
+ 150 C
125 W