STP110N10F7
STMicroelectronics
511-STP110N10F7
STP110N10F7
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 100V 6mOhm 110A STripFET VII
ECAD Model:
In Stock: 1.840
Stock:
1.840 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
Through Hole
TO-220-3
N-Channel
1 Channel
100 V
110 A
7 mOhms
- 20 V, 20 V
4 V
60 nC
- 55 C
+ 175 C
150 W