STL90N6F7
STMicroelectronics
511-STL90N6F7
STL90N6F7
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-channel 60 V, 0.0046 Ohm typ., 90 A STripFET F7 Power MOSFET in a PowerFLAT 5x
ECAD Model:
In Stock: 15.534
Stock:
15.534 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
PowerFLAT-5x6-8
N-Channel
1 Channel
60 V
90 A
5.4 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
25 nC
- 55 C
+ 175 C
94 W