STL140N4LLF5
STMicroelectronics
511-STL140N4LLF5
STL140N4LLF5
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 40V 0.00275 Ohm 32A STripFET V 40V
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 2.158
Stock:
2.158 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
17 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Quantities greater than 2158 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
PowerFLAT-5x6-8
N-Channel
1 Channel
40 V
140 A
2.75 Ohms
- 22 V, 22 V
1 V
45 nC
- 55 C
+ 150 C
80 W