STD20NF20
STMicroelectronics
511-STD20NF20
STD20NF20
Mfr.:
Description:
MOSFETs Low charge STripFET
ECAD Model:
In Stock: 5.219
Stock:
5.219
Can Dispatch Immediately
On Order:
2.500
Expected 06/07/2026
Factory Lead Time:
13
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
DPAK-3 (TO-252-3)
N-Channel
1 Channel
200 V
18 A
125 mOhms
- 20 V, 20 V
2 V
39 nC
- 55 C
+ 175 C
90 W