STB60NF06LT4
STMicroelectronics
511-STB60NF06L
STB60NF06LT4
Mfr.:
Description:
MOSFETs N-Ch 60 Volt 60 Amp
ECAD Model:
In Stock: 8.618
Stock:
8.618 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: MOSFETs
RoHS:
Si
SMD/SMT
D2PAK-3 (TO-263-3)
N-Channel
1 Channel
60 V
60 A
14 mOhms
- 20 V, 20 V
2.5 V
35 nC
- 65 C
+ 175 C
110 W