SDCL1V4018-3R3M-R
Eaton Electronics
704-SDCL1V4018-3R3MR
SDCL1V4018-3R3M-R
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD SDCL1V4018, 3.3nH, 2.15A, 2 PADS, SMT
ECAD Model:
In Stock: 2.535
Stock:
2.535 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Cut Tape / MouseReel™
High Power Choke
4018 metric
Semi-Shielded
3.3 uH
20 %
2 A
81 mOhms
2.15 A
Standard
4 mm
4 mm
1.85 mm
Brand: Eaton Electronics
Case Code - mm: 4018
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz