SGT350R70GTK
STMicroelectronics
511-SGT350R70GTK
SGT350R70GTK
Mfr.:
Description:
GaN FETs 700 V, 270 mOhm typ., 6 A, e-mode PowerGaN transistor
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 719
Stock:
719 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2500)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
STMicroelectronics
Product Category: GaN FETs
RoHS:
SMD/SMT
DPAK-3
700 V
6 A
350 mOhms
- 1.4 V, + 7 V
2.5 V
1.5 nC
- 55 C
+ 150 C
47 W