MAL225638332E3
Vishay / BC Components
594-MAL225638332E3
MAL225638332E3
Mfr.:
Description:
Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In 3300uF 63V 25x35
ECAD Model:
In Stock: 300
Stock:
300 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Aluminium Electrolytic Capacitors - Snap In
RoHS:
3300 uF
63 VDC
25 mm (0.984 in)
35 mm (1.378 in)
10 mm (0.394 in)
Aluminum Electrolytic Capacitors
2000 Hour
20 %
2.06 A
49 mOhms
- 40 C
+ 105 C
2 Pin
256 PMG-SI
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dissipation Factor DF: 0.3
Leakage Current: 1.37 mA
Product Type: Electrolytic Capacitors
Factory Pack Quantity: 66
Subcategory: Capacitors
Termination Style: Snap In
Test Frequency: 120 Hz