HMAB010UZ7H5
TE Connectivity / First Sensor
718-HMAB010UZ7H5
HMAB010UZ7H5
Mfr.:
Description:
Board Mount Pressure Sensors Digital Sensor
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
73 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 450   Multiples: 150
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TE Connectivity
Product Category: Board Mount Pressure Sensors
RoHS:
Gauge, Differential
0 bar to 10 bar
1.5 %
Analog
Through Hole
5 V
Single Axial Barbed
12 bit
DIP-8
- 20 C
+ 85 C
HMAB
Bulk
Brand: TE Connectivity / First Sensor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Operating Supply Current: 5.3 mA
Output Voltage: 4.5 V
Port Size: 4.8 mm
Product Type: Board Mount Pressure Sensors
Factory Pack Quantity: 25
Subcategory: Sensors
Supply Voltage - Max: 5.5 V
Supply Voltage - Min: 4.2 V