FTR-K2WAK024W
FCL Components
817-FTR-K2WAK024W
FTR-K2WAK024W
Mfr.:
Description:
General Purpose Relays 60VDC/30A 1 formA
ECAD Model:
In Stock: 19
Stock:
19 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
26 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
FCL Components
Product Category: General Purpose Relays
RoHS:
Power Relays
Standard
24 VDC
1 Form A (SPST-NO)
30 A
Solder Pin
Through Hole
72 VDC
Solder Pin
Non-Latching
290 Ohms
Silver Alloy (Ag)
FTR-K2W
36.5 mm
34.9 mm
30.2 mm
Tray
Brand: FCL Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Power Consumption: 2 W