AWD-480480T21N01
Microtips Technology
668-AWD480480T21N01
AWD-480480T21N01
Mfr.:
Description:
TFT Displays & Accessories 2.1" Round TFT Display
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 92
Stock:
92 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
5.000 Quote
Similar Product
Newhaven Display NHD-2.1-480480AF-ASXP
Newhaven Display
TFT Displays & Accessories 2.1" Round IPS TFT w/ MIPI
New Product: New from this manufacturer.
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Microtips Technology
Product Category: TFT Displays & Accessories
RoHS:
50 mA
TFT LCD Displays
Transmissive
2.1 in
480 x 480
SPI
LED, White
53.28 mm x 53.28 mm
59.71 mm x 56.18 mm x 2.2 mm
2.8 V