Z16F6411FI20EG
ZiLOG
692-Z16F6411FI20EG
Z16F6411FI20EG
Mfr.:
Description:
16-bit Microcontrollers - MCU 64K Flash w/4K RAM 2 UARTS XTEMP
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1254   Multiples: 66
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
4.026 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
ZiLOG
Product Category: 16-bit Microcontrollers - MCU
RoHS:
ZNEO
64 kB
4 kB
QFP-80
20 MHz
10 bit
60 I/O
2.7 V
3.6 V