AA0805FR-073R9L
YAGEO
603-AA0805FR-073R9L
AA0805FR-073R9L
Mfr.:
Description:
Thick Film Resistors - SMD 3.9 Ohms 1/8 Wa 0805 1% AEC-Q200
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
20 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
YAGEO
Product Category: Thick Film Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
AA
3.9 Ohms
125 mW (1/8 W)
1 %
150 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
150 V
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.5 mm (0.02 in)