VCS70US24
XP Power
209-VCS70US24
VCS70US24
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 70W, INDUSTRIAL CHASSIS MOUNT
In Stock: 59
Stock:
59 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
70 W
85 VAC to 264 VAC, 127 VDC to 370 VDC
1 Output
24 VDC
2.92 A
Enclosed
3 kVAC
Industrial
110.5 mm (4.35 in)
78 mm (3.071 in)
35 mm (1.378 in)
VCS
Brand: XP Power
Compliance: CSA, EN, IEC, TUV, UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz