STS1024S1V8
209-STS1024S1V8
STS1024S1V8
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD DC-DC CONV, SMD, SWITCHING REG, 1.0A
Lifecycle:
End of Life:
Scheduled for obsolescence and will be discontinued by the manufacturer.
ECAD Model:
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Quantities greater than 2 will be subject to minimum order requirements.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Non-Isolated
1 Output
24 V
4.6 V
36 V
1.8 V
1 A
SMD-10
15.2 mm (0.598 in)
12 mm (0.472 in)
3.6 mm (0.142 in)