SHP650PS24-EF
XP Power
209-SHP650PS24-EF
SHP650PS24-EF
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 650W, SINGLE OUTPUT, INDUSTRIAL
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
5
Expected 02/10/2026
59
Expected 09/10/2026
Factory Lead Time:
22
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
655 W
85 VAC to 264 VAC
2 Output
24 VDC
27 A
5 VDC
200 mA
Enclosed
3 kVAC
85 %
Industrial
233.2 mm (9.181 in)
101.6 mm (4 in)
63.5 mm (2.5 in)
SHP
Brand: XP Power
Compliance: CB Report, CSA, EN, IEC, TUV, UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz