PBT01F24D15
XP Power
209-PBT01F24D15
PBT01F24D15
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - SMD 10 3.3V I/P 1W 1kV isolation unregulated SMD10 DC-DC converter single O/P 152mA 3.3V
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
198
Expected 19/05/2026
Factory Lead Time:
10
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - SMD
RoHS:
Isolated
2 Output
1 W
24 V
21.6 V
26.4 V
15 V
34 mA
- 15 V
- 34 mA
1 kV
SMD-10
15.24 mm
10.7 mm
7 mm
Industrial
PBT01
Application: Industrial, Instrumentation
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 15.24 mm x 10.7 mm x 7 mm
Input Voltage: 21.6 V to 26.4 V