JSE0848S24
XP Power
209-JSE0848S24
JSE0848S24
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONV, 8W, 2:1 INPUT, DIP16
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
8 W
48 V
36 V
75 V
24 V
335 mA
1.5 kV
DIP-16
23.8 mm (0.937 in)
13.7 mm (0.539 in)
8 mm (0.315 in)
JSE08
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 36 V to 75 V