JCD0412D12
XP Power
209-JCD0412D12
JCD0412D12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 4W, 2:1, DIP24
ECAD Model:
In Stock: 10
Stock:
10 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
2 Output
4 W
12 V
9 V
18 V
12 V
166 mA
- 12 V
166 mA
1.6 kV
31.75 mm (1.25 in)
20.32 mm (0.8 in)
10.4 mm (0.409 in)
Industrial
JCD
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V