ICH5012S2V5
XP Power
209-ICH5012S2V5
ICH5012S2V5
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Through Hole DC-DC CONVERTER, 50W
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
23 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Through Hole
RoHS:
Isolated
1 Output
50 W
12 V
9 V
18 V
2.5 V
10 A
1.5 kV
61 mm (2.402 in)
57.9 mm (2.28 in)
12.7 mm (0.5 in)
Industrial
ICH-IFH
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Input Voltage: 9 V to 18 V