DTE1024S12
XP Power
209-DTE1024S12
DTE1024S12
Mfr.:
Description:
DC/DC Converters - Chassis Mount DC-DC CHASSIS MOUNT 10W
ECAD Model:
In Stock: 7
Stock:
7
Can Dispatch Immediately
On Order:
14
Expected 01/06/2026
4
Expected 04/09/2026
Factory Lead Time:
26
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: DC/DC Converters - Chassis Mount
RoHS:
Isolated
1 Output
10 W
24 V
9 V
36 V
12 V
833 mA
3 kV
79 mm
34 mm
22 mm
Industrial
DTE10
Brand: XP Power
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: TW
Dimensions: 79 mm x 34 mm x 22 mm
Input Voltage: 9 V to 36 V