CCL400PS48
XP Power
209-CCL400PS48
CCL400PS48
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount PSU, 400W, U CHANNEL, HIGH EFFICIENCY
In Stock: 2
Stock:
2 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
100 Quote
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
Delivery Restrictions:
RoHS:
400 W
85 VAC to 264 VAC
1 Output
48 VDC
8.3 A
Open Frame
4 kVAC
94 %
Medical, Industrial
178 mm (7.008 in)
100 mm (3.937 in)
40 mm (1.575 in)
CCL400
Brand: XP Power
Compliance: CB, CE, TUV, UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz