AMF36US12
XP Power
209-AMF36US12
AMF36US12
Mfr.:
Description:
Wall Mount AC Adapters ACDC IP22 36W Medical Wall mount
ECAD Model:
In Stock: 78
Stock:
78 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
XP Power
Product Category: Wall Mount AC Adapters
RoHS:
Required
North America
Interchangeable Plugs
80 VAC to 264 VAC
1 Output
36 W
12 VDC
3 A
Medical, Industrial
Barrel Connector
Barrel Jack
1.5 m
88.6 %