ALM150PS12
XP Power
209-ALM150PS12
ALM150PS12
Mfr.:
Description:
Desktop AC Adapters AC-DC, External, 150W, ITE & Medical
ECAD Model:
In Stock: 3
Stock:
3 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
22 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
XP Power
Product Category: Desktop AC Adapters
RoHS:
Required
Universal
80 VAC to 264 VAC
1 Output
150 W
12 VDC
12.5 A
Medical, Industrial
DIN Connector
4 Pin DIN Plug
900 mm
Level VI, CoC Tier 2
ALM150
AC Inlet Type: C14
Approvals: CB, CE, CSA, TUV, UL
Brand: XP Power
Compliance: CB, CE, CSA, TUV, UL
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: VN
Height: 38 mm
Length: 186 mm
Load Regulation: Regulated
Maximum Operating Temperature: + 60 C
Minimum Operating Temperature: 0 C
Mounting Style: Desktop
Packaging: Bulk
Product Type: Desktop AC Adapters
Factory Pack Quantity: 12
Subcategory: AC-DC Power Supply
Width: 72 mm