LRMAP2512-R007FT4
Welwyn Components / TT Electronics
756-LRMAP2512R007FT4
LRMAP2512-R007FT4
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 3W 0.007 Ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
0
You can still purchase this product for backorder.
On Order:
3.209
Expected 09/07/2026
Factory Lead Time:
20
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 4000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
Cut Tape
MouseReel
LRMA
7 mOhms
3 W
1 %
50 PPM / C
6.4 mm (0.252 in)
3.2 mm (0.126 in)
0.65 mm (0.026 in)