LCS0805-R56FT5
Welwyn Components / TT Electronics
756-LCS0805-R56FT3
LCS0805-R56FT5
Mfr.:
Description:
Current Sense Resistors - SMD 1/8W 0.56 Ohm 1%
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 10000   Multiples: 5000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 5000)
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TT Electronics
Product Category: Current Sense Resistors - SMD
RoHS:
Reel
LCS
0805
2 mm (0.079 in)
1.25 mm (0.049 in)
0.65 mm (0.026 in)