DCP4P051007GD4MSSD
WIMA
505-DCP4P0517GD4MSSD
DCP4P051007GD4MSSD
Mfr.:
Description:
Film Capacitors DC-LINK MKP 4 10.0 uF 1100 VDC 20x39.5x41.5 PCM 37.5
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 252   Multiples: 126
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
WIMA
Product Category: Film Capacitors
RoHS:
10 uF
1.1 kVDC
Radial
Polypropylene (PP)
37.5 mm (1.476 in)
41.5 mm (1.634 in)
20 mm (0.787 in)
DC Link Film Capacitors
20 %
4 Pin
7.2 mOhms
39.5 mm (1.555 in)
Straight
- 55 C
+ 105 C
DCP4
Bulk
Brand: WIMA
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: DE
Lead Diameter: 1 mm