MBB0207VC9319FC100
Vishay
594-MBB0207VC9319FC1
MBB0207VC9319FC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
MBx/SMA - Professional
93.1 Ohms
600 mW
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Axial
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive, Industrial, Medical
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 10 mm
Mounting Style: PCB Mount
Product Type: Metal Film Resistors
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Resistors
Technology: Metal Film
Products found:
To show similar products, select at least one checkbox
Select at least one checkbox above to show similar products in this category.
Attributes selected: 0
This functionality requires JavaScript to be enabled.
TARIC:
CAHTS:
USHTS:
JPHTS:
KRHTS:
MXHTS:
ECCN:
EAR99
MBx/SMA Professional Metal Film Resistors
Vishay / Beyschlag MBx / SMA Professional Metal Film Resistors feature advanced thin film technology and a wide resistance range from 0.22Ω to 22MΩ. These professional leaded thin film resistors are offered in MBA / SMA 0204, MBB / SMA 0207, and MBE / SMA 0414 variants. Features include IECQ-CECC approval according to EN 140101-806, RoHS compliance, and Class 0.25 overall stability. Vishay / Beyschlag MBx / SMA Professional Metal Film Resistors offer options such as AEC-Q200 qualification, radial versions, and alternative termination wires. These general-purpose resistors are ideal for all fields of professional electronics where reliability and stability are of major concern. Typical applications include industrial, automotive, telecommunication, and medical equipment.