135D277X9015F6
Vishay
71-135D277X9015F6
135D277X9015F6
Mfr.:
Description:
Tantalum Capacitors - Wet 135D277X9015F6
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 25   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Tantalum Capacitors - Wet
270 uF
15 VDC
Axial
16.28 mm (0.641 in)
7.14 mm (0.281 in)
F Case
10 %
2.2 Ohms
- 55 C
+ 85 C
135D
Brand: Vishay
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: US
Leakage Current: 16 uA
Product: Tantalum Wet Hermetically Sealed
Product Type: Tantalum Capacitors
Ripple Current: 1.74 A