IHLP2020CZER5R6M01
Vishay / Dale
70-IHLP2020CZER5R6M0
IHLP2020CZER5R6M01
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 5.6uH 20%
ECAD Model:
In Stock: 3.802
Stock:
3.802 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Choke
2020 (5252 metric)
Shielded
5.6 uH
20 %
3 A
108 mOhms
4.1 A
- 55 C
+ 125 C
24 MHz
Standard
5.18 mm
5.18 mm
3 mm
Composite
IHLP-01
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Commercial
Brand: Vishay / Dale
Case Code - in: 2020
Case Code - mm: 5252
Core Type: Molded
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz