PR03000202701FAC00
Vishay / BC Components
594-PR03000202701FAC
PR03000202701FAC00
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR03 1% AC 2K7
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Similar Products
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
PR03
2.7 kOhms
3 W
1 %
250 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
750 V
5.2 mm
16.7 mm
Axial
Ammo Pack
Metal Film Resistors - Through Hole
Power Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Features: AEC-Q200 Qualified, High Power In Small Packages
Lead Diameter: 0.78 mm