PR02000403602JB100
Vishay / BC Components
594-PR02000403602JB1
PR02000403602JB100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR02 5% B1 36K
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Ext. Price
Similar Products
PR02
36 kOhms
1.3 W
5 %
+ 155 C
500 V
3.9 mm
10 mm
Radial
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Features: AEC-Q200 Qualified, High Power In Small Packages
Lead Diameter: 0.78 mm