PR02000208060FA100
Vishay / BC Components
594-PR02000208060FA1
PR02000208060FA100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole PR02 1% A1 806R
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Ext. Price
Similar Products
PR02
806 Ohms
2 W
1 %
+ 155 C
500 V
3.9 mm
10 mm
Axial
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Features: AEC-Q200 Qualified, High Power In Small Packages
Lead Diameter: 0.78 mm