MBE04140C7151FC100
Vishay / BC Components
594-MBE04140C7151FC1
MBE04140C7151FC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBE/SMA 0414-50 1% C1 7K15
Lifecycle:
New At Mouser
ECAD Model:
In Stock: 860
Stock:
860 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
10 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Metal Film Resistors - Through Hole
RoHS:
7.15 kOhms
1 W
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
500 V
4.2 mm
11.9 mm
Axial
Metal Film Leaded Resistors
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Automotive, Industrial, Medical
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CZ
Lead Diameter: 0.8 mm
Lead Spacing: 15 mm