MBB0207VE5760BC100
Vishay / BC Components
594-MBB0207VE5760BC1
MBB0207VE5760BC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBB/SMA 0207-15 0.1% CECC 06 C1 576R
Factory Lead Time:
7 Weeks Estimated factory production time.
MBB - Precision
576 Ohms
400 mW
0.1 %
15 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Professional Metal Film Leaded Resistor
Application: Industrial, Medical
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 10 mm