MBB0207IC1622FC100
Vishay / BC Components
594-MBB0207IC1622FC1
MBB0207IC1622FC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBB/SMA 0207-50 1% L0 C1 16K2
16.2 kOhms
600 mW
1 %
50 PPM / C
- 55 C
+ 155 C
350 V
2.5 mm
6.5 mm
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.6 mm
Lead Spacing: 10 mm