MBA0204VC9889DC100
Vishay / BC Components
594-MBA24VC9889DC1
MBA0204VC9889DC100
Mfr.:
Description:
Metal Film Resistors - Through Hole MBA/SMA 0204-50 0.5% CECC 06 C1 98R8
Factory Lead Time:
5 Weeks Estimated factory production time.
RoHS:
98.8 Ohms
400 mW
0.5 %
+ 155 C
200 V
1.6 mm
3.6 mm
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: Not Available
Lead Diameter: 0.5 mm
Lead Spacing: 5 mm