BFC233921474
Vishay / BC Components
BFC233921474
Mfr.:
Description:
Safety Capacitors .47uF 20% 275volts
ECAD Model:
In Stock: 115
Stock:
115 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Vishay
Product Category: Safety Capacitors
RoHS:
0.47 uF
X2
310 VAC
Radial
22.5 mm (0.886 in)
630 VDC
26 mm
7 mm
Safety Film Capacitors
Polypropylene (PP)
20 %
2 Pin
Straight
- 55 C
+ 110 C
16.5 mm
BFC2339
Bulk
Brand: Vishay / BC Components
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: IN
Lead Diameter: 0.8 mm