TPS40054PWPR
Texas Instruments
595-TPS40054PWPR
TPS40054PWPR
Mfr.:
Description:
Switching Controllers Wide Input Freq Sync h Buck Cntrlr A 595 A 595-LM25145RGYR
Lifecycle:
NRND:
Not recommended for new designs.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
18 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 2000   Multiples: 2000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Similar Product
Texas Instruments LM25145RGYR
Texas Instruments
Switching Controllers 6V to 42V Synchronou s Buck DC-DC Contro A 595-LM25145RGYT
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Switching Controllers
RoHS:
1 Output
1 MHz
8 V to 40 V