TPS3840DL25DBVRQ1
Texas Instruments
595-PS3840DL25DBVRQ1
TPS3840DL25DBVRQ1
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Automotive high-inpu t voltage superviso A 595-TPS3840DL25DBVR
ECAD Model:
In Stock: 5.642
Stock:
5.642 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Reel, Cut Tape, MouseReel
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments TPS3840DL25DBVR
Texas Instruments
Supervisory Circuits Nanopower high-input voltage supervisor A 595-PS3840DL25DBVRQ1
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Voltage Supervisory
SMD/SMT
SOT-23-5
2.5 V
1 Input
Active Low, Open Drain
Manual Reset
No Watchdog
No Backup
619 ms
10 V
- 40 C
+ 125 C
1 %
TPS3840
AEC-Q100
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Chip Enable Signals: No Chip Enable
Country of Assembly: PH
Country of Diffusion: US
Country of Origin: PH
Development Kit: TPS3840EVM
Operating Supply Current: 300 nA
Power Fail Detection: Yes
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.5 V