TLV803EA38DPWR
Texas Instruments
595-TLV803EA38DPWR
TLV803EA38DPWR
Mfr.:
Description:
Supervisory Circuits Low-power voltage su pervisor (reset IC)
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time.
Minimum: 3000   Multiples: 3000
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 3000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Texas Instruments
Product Category: Supervisory Circuits
RoHS:
Supervisor
SMD/SMT
X2SON-5
3.8 V
1 Input
Active Low, Open Drain
Manual Reset
No Watchdog
Backup
200 ms
6 V
- 40 C
+ 125 C
0.5 %
Reel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Development Kit: TLV803EA29DPW-EVM
Operating Supply Current: 250 nA
Power Fail Detection: No
Product Type: Supervisory Circuits
Factory Pack Quantity: 3000
Subcategory: PMIC - Power Management ICs
Supply Voltage - Min: 1.7 V