MUX36S16IPWR
Texas Instruments
595-MUX36S16IPWR
MUX36S16IPWR
Mfr.:
Description:
Multiplexer Switch ICs 1-pA on-state leakag e current 36-V 16: A 595-MUX36S16IPW
ECAD Model:
In Stock: 1.417
Stock:
1.417 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
6 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Alternative Packaging
Mfr. Part No.:
Packaging:
Tube
Availability:
In Stock
Price:
Min:
1
Similar Product
Texas Instruments MUX36S16IPW
Texas Instruments
Multiplexer Switch ICs 1-pA on-state leakag e current 36-V 16: A 595-MUX36S16IPWR
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Product Category: Multiplexer Switch ICs
RoHS:
MUX36S16
Multiplexers
SMD/SMT
TSSOP-28
16 Channel
1 x 16:1
10 V
36 V
+/- 5 V
+/- 18 V
430 Ohms
149 ns
102 ns
- 40 C
+ 125 C
Reel
Cut Tape
MouseReel
Brand: Texas Instruments
Country of Assembly: TW
Country of Diffusion: JP
Country of Origin: TW
Dual Supply Voltage: +/- 5 V to +/- 18 V
Moisture Sensitive: Yes
Off Isolation - Typ: - 94 dB
Operating Supply Voltage: 10 V to 36 V
Product Type: Multiplexer Switch ICs
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Switch ICs
Supply Current - Max: 83 mA
Supply Type: Single Supply, Dual Supply
Switch Voltage - Max: 36 V