BZT52B18S R9G
Taiwan Semiconductor
821-BZT52B18SR9G
BZT52B18S R9G
Mfr.:
Description:
Zener Diodes 200mW, 2%, Small Signal Zener Diode
ECAD Model:
Availability
Stock:
Non-Stocked
Factory Lead Time:
28 Weeks Estimated factory production time.
Long lead time reported on this product.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 10000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
Taiwan Semiconductor
Product Category: Zener Diodes
RoHS:
18 V
SMD/SMT
SOD-323F-2
200 mW
2 %
45 Ohms
- 65 C
+ 150 C
Single
5 mA
Reel
Cut Tape
BZT52B18S
Brand: Taiwan Semiconductor
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Height: 1.1 mm
If - Forward Current: 10 mA
Length: 2.8 mm
Product Type: Zener Diodes
Factory Pack Quantity: 10000
Subcategory: Diodes & Rectifiers
Vf - Forward Voltage: 1 V
Width: 1.35 mm
Zener Current: 5 mA