HSC75SR082J
TE Connectivity / CGS
279-HSC75SR082J
HSC75SR082J
Mfr.:
Description:
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSC75S R082 5% Screw Terminal
ECAD Model:
In Stock: 14
Stock:
14 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
25 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
TE Connectivity
Product Category: Wirewound Resistors - Chassis Mount
RoHS:
82 mOhms
75 W
1.4 kVAC/DC
5 %
Screw
50 PPM / C
49 mm
48 mm
24 mm