VLS4012HBX-R68M
TDK
871-VLS4012HBX-R68M
VLS4012HBX-R68M
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.68uH 20% 0.044ohm 7.38A
ECAD Model:
In Stock: 878
Stock:
878 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
12 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Ext. Price
Full Reel (Order in multiples of 1000)
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
High Power Inductor
4 mm x 4 mm x 1.2 mm
Shielded
680 nH
20 %
5.36 A
44 mOhms
8.2 A
- 40 C
+ 105 C
Standard
4 mm
4 mm
1.2 mm
Metal
VLS-HBX
Reel
Cut Tape
Application: Commercial
Brand: TDK
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 1000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 1 MHz