VLBU6565100T-R10L
TDK
810-VLBU6565100TR10L
VLBU6565100T-R10L
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0.10uH 15% 0.17mOhms 100kHz
ECAD Model:
In Stock: 5
Stock:
5
Can Dispatch Immediately
On Order:
1.200
Expected 26/06/2026
Factory Lead Time:
12
Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 400)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
6.5 mm x 6.5 mm x 10 mm
Unshielded
100 nH
15 %
70 A
170 uOhms
80 A
- 40 C
+ 125 C
Standard
6.5 mm
6.5 mm
10 mm
Ferrite
VLBU
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Commercial
Brand: TDK
Core Type: Wirewound
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 400
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 100 kHz