MLZ2012M3R3ATD69
TDK
810-MLZ2012M3R3ATD69
MLZ2012M3R3ATD69
Mfr.:
Description:
Power Inductors - SMD 0805 3.3uH 20% 0.1mA AEC-Q200
ECAD Model:
In Stock: 61.015
Stock:
61.015 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
15 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
Packaging:
Full Reel (Order in multiples of 2000)
Qty. Unit Price
Ext. Price
Cut Tape / MouseReel™
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK
Product Category: Power Inductors - SMD
RoHS:
Power Inductor
0805 (2012 metric)
Shielded
3.3 uH
20 %
500 mA
200 mOhms
350 mA
- 55 C
+ 125 C
Standard
2 mm
1.25 mm
1.25 mm
Ferrite
AEC-Q200
MLZ
Reel
Cut Tape
MouseReel
Application: Automotive
Brand: TDK
Case Code - in: 0805
Case Code - mm: 2012
Core Type: Multilayer
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: JP
Mounting Style: PCB Mount
Product: Power Inductors
Product Type: Power Inductors - SMD
Factory Pack Quantity: 2000
Subcategory: Inductors, Chokes & Coils
Termination Style: SMD/SMT
Test Frequency: 2 MHz