GUS1000-48/R
TDK-Lambda
967-GUS1000-48/R
GUS1000-48/R
Mfr.:
Description:
Power Supplies - Chassis Mount Enclosed, 85-265V, 48V 20.9A, 1003.2W, Remote ON/OFF
Lifecycle:
New Product:
New from this manufacturer.
In Stock: 4
Stock:
4 Can Dispatch Immediately
Factory Lead Time:
16 Weeks Estimated factory production time for quantities greater than shown.
Minimum: 1   Multiples: 1
Unit Price:
Ext. Price:
Est. Tariff:
This Product Ships FREE
Qty. Unit Price
Ext. Price
Product Attribute Attribute Value Select Attribute
TDK-Lambda
Product Category: Power Supplies - Chassis Mount
RoHS:
1.0032 kW
85 VAC to 265 VAC
1 Output
48 VDC
20.9 A
Enclosed
3 kVDC
95.5 %
177.8 mm
101.6 mm
41 mm
GUS1000
Brand: TDK-Lambda
Country of Assembly: Not Available
Country of Diffusion: Not Available
Country of Origin: CN
Dimensions: 177.8 mm x 101.6 mm x 41 mm
Input Frequency: 47 Hz to 63 Hz